top of page

Kim jesteśmy?

Kujawskie Prefaby - poznaj nas!

Jesteśmy producentem i wykonawcą domów szkieletowych w technologii prefabrykowanej. Zastanawiasz się co to oznacza? Interesuje cię nasze doświadczenie? Jak powstała nasza firma? Zapraszamy do lekury.

dictionary-image-5ddb9649b4653_i_edited.jpg

Prefabrykacja domów szkieletowych

Przede wszystkim nowoczesnym budownictwem. Tym możemy nazwać prefabrykację.

 

Budowa domu metodą tradycyjną kojarzy się z wiecznym bałaganem na placu budowy, uciekającymi terminami, koniecznością załatwiania wielu spraw jednocześnie. Na dodatek organizacją dostaw materiałów budowlanych, bardzo często od wielu dostawców, chociażby z powodu braku dostępności w danym punkcie bądź koniecznością oczekiwania przez wiele dni, a czasem nawet tygodni, co rodzi dodatkowe kłopoty logistyczne, a także finansowe. No i przede wszystkim współpracą z wieloma ekipami budowlanymi, to z kolei wymaga poświęcenia od inwestora sporej ilości czasu (często również nerwów), aby połączyć wszystkie branże i zrealizować prace w ustalonym terminie

Dlaczego budowa w technologii prefabrykowanej to nowoczesne budownictwo? Czym przewyższa metodę tradycyjną?

Przede wszystkim wygodą, porządkiem, terminowością. A co najważniejsze - bezstresową dla inwestora budową. Jako wykonawca (producent) domów w technologii szkieletowej prefabrykowanej zajmujemy się dosłownie wszystkim. Nasze ekipy wykonują elementy prefabrykowane na hali produkcyjnej, inwestor ma wgląd do postępu prac na każdym jego etapie. Organizujemy wszystkie niezbędne do realizacji materiały budowlane, działamy według szczegółowo opracowanych rysunków warsztatowych. Nie występują "nieprzewidziane koszty" bądź "prac dodatkowe", może nie potrafimy przewidzieć przyszłości, jednak potrafimy należycie zaplanować naszą pracę, plan działania, określić wszystkie szczegóły realizacji jeszcze przed jej rozpoczęciem - to właśnie cechuje specjalistów z długoletnim, praktycznym doświadczeniem. Prace wykonują wyłącznie nasi pracownicy, co gwarantuje przebieg prac zgodnie z harmonogramem. Gwarantujemy cenę, to chyba w dzisiejszych czasach jest jednym z najważniejszych argumentów. Po podpisaniu umowy, rozpoczynamy planowanie produkcji, a także kupujemy materiały. Cena na umowie zostanie zachowana bez względu na rynkowe podwyżki. Montaż na budowie to zaledwie kilka dni, a gotowe elementy prefabrykowane, które dostarczamy zawierają stolarkę drzwiową oraz okienną, instalację elektryczną, izolację termiczną, elewację, wykończenie od wewnątrz. 

Historia powstania

Nasze początki sięgają 2008 roku. W tym czasie, Założyciel oraz główny Udziałowiec, a jednocześnie Prezes Zarządu Kujawskich Prefabów - Jacek Balcerzak rozpoczął swoją działalność budowlaną, jako ZEB - ZAKŁAD ELEKTRYCZNO-BUDOWLANY (NIP: 5621167785), działając nieprzerwanie aż do dnia dzisiejszego. Przez okres działalności zrealizował dziesiątki inwestycji z zakresu budownictwa jednorodzinnego, budownictwa wielorodzinnego jako Generalny Wykonawca, oraz budownictwa szkieletowego, zyskując przy tym uznanie wśród lokalnej społeczności.

W międzyczasie powstała również spółka B.W.INVEST-DOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (NIP: 5621810991), powołana do realizowania inwestycji z zakresu przetargów publicznych, działająca nieprzerwanie od 2019 roku. Oprócz tego, pod marką wyżej wspomnianej spółki, działamy również jako lokalna hurtownia materiałów budowlanych.

Kujawskie Prefaby są nadrzędnym projektem, a także świeżą marką, idealnie wpasowującą się w przyszłość budownictwa. Pragniemy zrewolucjonizować lokalny rynek budowlany, a docelowo ogólnokrajowy, dostosowując go do najnowocześniejszych technologii budowlanych, pozwalających na obniżenie ceny wykonania, zapewniających najwyższą jakość, zwiększających szybkość prac oraz poprawiających zadowolenie inwestorów.

Projekt bez nazwy 8376.png
Grafika - kierownik budowy.png

Nasze doświadczenie

Jak już zapewne wiesz, nasze doświadczenie budowlane to kilkadziesiąt inwestycji zrealizowanych w ciągu ostatnich 15-stu lat. Aby jeszcze lepiej realizować Państwa inwestycje, wraz z rozpoczęciem działalności pod marką Kujawskie Prefaby, powołaliśmy w nasze szeregi specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie budowlane z zakresu budownictwa szkieletowego, prefabrykowanego oraz modułowego, które zdobyli podczas pracy na terenie krajów Skandynawii z których tego typu budownictwo się wywodzi. Każdego dnia koordynują prace naszych ekip, składających się z 30-stu wykwalifikowanych pracowników. Ponadto, posiadamy własną stolarnię, halę produkcyjną, niezbędne do produkcji maszyny, a także wysokiej klasy narzędzia. Nadzór oraz weryfikację jakości wykonywanych prac kontroluje osobiście, wcześniej wspomniany Założyciel oraz Prezes Zarządu Kujawskich Prefabów, a przede wszystkim bezkonkurencyjny pod względem doświadczenia budowlanego zarówno teoretycznego jak i praktycznego - Jacek Balcerzak. 

bottom of page